Aktuální tipy a fotografie z Jižní Moravy najdete také na oficiálním profilu .

Vyberte si Váš cíl cesty

uvodni obrazek

Bantice v letech 1945 - 1990

Po skončení 2. světové války a odsunu zdejších německých obyvatel v letech 1945 - 1946 osídlili obec čeští obyvatelé, zejm. z Francovy Lhoty.
V obci až do roku 1954 pracovalo ochotnické divadlo pod vedením Václava Lišky a obec měla také svoji obecní kapelu a obecního bubeníka.

uvodni obrazek

Kuchařovice jsou samostatnou středně velkou obcí ležící tří kilometry severovýchodně od města Znojma, v nadmořské výšce 298 m.

uvodni obrazek

"Dobsici" - takto byla zapsána naše ves v zakládací listině premonstrátského kláštera v Louce ze dne 25. října 1190.

uvodni obrazek

Obec Tavíkovice leží 24 km severně od Znojma ve směru Znojmo-Náměšť n./Osl.: Hranice tvoří část severních hranic okresu Znojmo. Obec leží v nadmořské výšce 350 m. Tavíkovicemi protéká řeka Rokytná a tvoří četné zákruty v hlubokém údolí lemovaném jehličnatými a listnatými lesy na stráních.

uvodni obrazek

První písemná zmínka o existenci osady z roku 1141 je nejistá, další pochází až z roku 1222, kdy je ve vsi připomínán farní kostel. Ves byla dříve nazývána Bravice, německy Probitz.

uvodni obrazek

Obec Božice patří mezi nejstarší obce jihovýchodní části Znojemska.

uvodni obrazek

Nejstarší zpráva o naší obci je z roku 1278, kdy po bitvě na Moravském poli vtrhl na Moravu Rudolf Habsburský a u Dyjákovic ležel táborem.

uvodni obrazek

Vinařská obec Prosiměřice je 14 km vzdálená od Znojma směrem na Moravský Krumlov.

uvodni obrazek

Rozloha obce činí 2035 ha, jedná se převážně o ornou půdu. V současné době obec eviduje 1270 obyvatel, což je proti roku 1998 nárůst o 111 obyvatel. V obci je vybudovaná mateřská škola s kapacitou 40 dětí a základní škola, kde evidujeme 180 dětí. Do vybavenosti rozhodně patří kulturní dům s pohostinstvím a hostinec „U Mostu“. Spolu se dvěma obchody se smíšeným zbožím a prodejnou s textilem tvoří komplexní služby občanům. K posezení u sklenky dobrého vína slouží víkendová vinárna.

uvodni obrazek

Obec Hostěradice se nachází v okrese Znojmo v Jihomoravském kraji 50 km jižně od Brna. Skládá se ze tří menších částí – Hostěradic, Míšovic a Chlupic.

uvodni obrazek

Obec Lesná leží na hlavní silnici mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí.

uvodni obrazek

Současnost obce Hrádek představuje zejména její samostatné období  v nových, svobodných podmínkách po roce 1989. 

Design by GOLDEN ORANGE s.r.o.

Ochrana osobních údajů

No Internet Connection