Aktuální tipy a fotografie z Jižní Moravy najdete také na oficiálním profilu .

Vyberte si Váš cíl cesty

uvodni obrazek

Obec Hostěradice se nachází v okrese Znojmo v Jihomoravském kraji 50 km jižně od Brna. Skládá se ze tří menších částí – Hostěradic, Míšovic a Chlupic.

uvodni obrazek

Nejstarší zpráva o naší obci je z roku 1278, kdy po bitvě na Moravském poli vtrhl na Moravu Rudolf Habsburský a u Dyjákovic ležel táborem.

uvodni obrazek

Obec Tavíkovice leží 24 km severně od Znojma ve směru Znojmo-Náměšť n./Osl.: Hranice tvoří část severních hranic okresu Znojmo. Obec leží v nadmořské výšce 350 m. Tavíkovicemi protéká řeka Rokytná a tvoří četné zákruty v hlubokém údolí lemovaném jehličnatými a listnatými lesy na stráních.

uvodni obrazek

Bantice v letech 1945 - 1990

Po skončení 2. světové války a odsunu zdejších německých obyvatel v letech 1945 - 1946 osídlili obec čeští obyvatelé, zejm. z Francovy Lhoty.
V obci až do roku 1954 pracovalo ochotnické divadlo pod vedením Václava Lišky a obec měla také svoji obecní kapelu a obecního bubeníka.

uvodni obrazek

Kuchařovice jsou samostatnou středně velkou obcí ležící tří kilometry severovýchodně od města Znojma, v nadmořské výšce 298 m.

uvodni obrazek

"Dobsici" - takto byla zapsána naše ves v zakládací listině premonstrátského kláštera v Louce ze dne 25. října 1190.

uvodni obrazek

Obec Lesná leží na hlavní silnici mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí.

uvodni obrazek

Obec Božice patří mezi nejstarší obce jihovýchodní části Znojemska.

uvodni obrazek

Současnost obce Hrádek představuje zejména její samostatné období  v nových, svobodných podmínkách po roce 1989. 

uvodni obrazek

První písemná zmínka o existenci osady z roku 1141 je nejistá, další pochází až z roku 1222, kdy je ve vsi připomínán farní kostel. Ves byla dříve nazývána Bravice, německy Probitz.

Design by GOLDEN ORANGE s.r.o.

Ochrana osobních údajů

No Internet Connection